Arsacal
button
button
button
button


Festival of Nine Lessons and Carols in de Co-Kathedraal

Nieuws - gepubliceerd: zaterdag, 20 december 2025 - 235 woorden

Een volle co-ka­the­draal luisterde op zater­dag­mid­dag 20 de­cem­ber geboeid naar de lezingen uit de heilige Schrift en de zang van de capella Nicolai tij­dens het Festival of Nine Lessons and Carols.

Negen lezingen

Plebaan-deken Erick Fennis, pastoor Eric van Teijlingen en ik waren de cele­branten. Ver­schil­lende koorle­den en andere gelo­vi­gen ver­zorg­den de negen lezingen uit de heilige Schrift, die bij elkaar een over­zicht geven van de hele heilsge­schie­de­nis, met als besluit de lezing van de proloog van het Johannes-evan­ge­lie.

Foto onder

Aan het einde van het Festival gingen we nog even op de foto met de ver­trek­kende en de nieuwe coördinator van het koor.

Ontstaan

Het Festival of Nine Lessons and Carols komt qua opzet uit de negen­tien­de eeuw. De Angli­caanse bis­schop Benson stelde met de hulp van oude bronnen de vie­ring samen voor kerst­avond, die qua structuur herinnert aan de Metten. Met name in de lie­de­ren is wel iets ge­wij­zigd ten opzichte van dat eerste begin en kerken hebben de vie­ring aan­ge­past aan hun eigen moge­lijk­he­den.

Het was een prach­tige muzikale vie­ring met bij­zon­der mooie zang van de Capella Nicolai, die kan wedijveren met de grote Engelse koren. Proficiat!

Voor wie het gemist heeft...

Er is nog een gelegen­heid om dit Festival mee te maken. Tra­di­tio­neel wordt de vie­ring ook in de ka­the­draal gehou­den met de Bavo­can­to­rij. Dat is dins­dag 23 de­cem­ber om 20.00 uur in de ka­the­drale basiliek van St Bavo in Haar­lem (Leidse­vaart).

post deze webpagina op: Facebook X / Twitter

Fotoserie

Klik op een foto voor een uitvergroting.
Terug