Geslaagde Oriëntatiedag in Willibrordseminarie Heiloo
Zaterdag 1 maart was in het Willibrordseminarie de oriëntatiedag: (jonge) mannen die kennis wilden maken met de priesteropleiding waren uitgenodigd om een programma mee te maken van gebed, uitleg over de opleiding en vorming, horen van getuigenissen van geroepenen en een gesprek met de bisschop, onder meer over: hoe weet je of je roeping hebt?
Programma
Er waren acht aanmeldingen voor de dag, maar twee van hen waren op die dag verhinderd en kunnen de kennismaking op een ander moment beginnen. Ik sloot aan bij het middagprogramma: een wandeling door de omgeving die gelegenheid gaf voor informele gesprekken, een gesprek over hoe je kunt onderscheiden of je roeping hebt en het verhaal van mijn eigen roeping, aanbidding en vespers en de avondmaaltijd. Lang niet allen waren al zover dat zij volgend studiejaar zouden kunnen komen, maar we hopen van harte enkele nieuwe roepingen te mogen ontvangen.
Onderscheiding
Soms is het voor iemand gewoon duidelijk wat voor roeping hij heeft, soms is er meer onderscheiding nodig. Dat onderscheiden kan goed door zich eerst te oefenen in "heilige onverschilligheid" (niet mijn wil, maar Uw wil, Heer...) en te bidden met het evangelie over de keuzemogelijkheden: hoe sta ik tegenover God, Jezus als ik deze of deze weg volg? De H. Ignatius van Loyola heeft goede regels gegeven voor de 'onderscheiding der geesten'. Daarbij is goede geestelijke begeleiding wel belangrijk. Een geestelijk begeleider kan helpen het antwoord te vinden op de vraag: Wat wil God van mij? Ook voor het ontwikkelen van een evangelische, stabiele leefwijze is die begeleiding heel belangrijk. Het gesprek met een geestelijk begeleider moet heel regelmatig zijn om vruchtbaar te worden. Daarnaast is regelmatige biecht van belang.
Gods zegen
Het was goed om deze jongeren te leren kennen en ik hoop en bid dat God hen zal begeleiden naar een goed vervolg overeenkomstig Zijn Wil.