Moeders van de armen: de zusters van Moeder Teresa in Amsterdam
Op eerste Paasdag bracht ik een bezoek aan de zusters van Moeder Teresa die hun klooster hebben aan de Egelantiersstraat in Amsterdam. Vandaar uit zoeken ze mensen op die het moeilijk hebben en arm zijn en zondags staat er een heerlijke maaltijd, waar veel mensen gebruikt van maakten op deze Paasdag.
De foto's zijn (op de eerste na, van Maria Roeben).
Eucharistie
Om 14.00 uur vierden we de heilige Eucharistie: de zusters, twee zusters van de Familie van Maria die voor de zang zorg droegen, en de gasten die willen komen. Daarna was het tijd voor het serveren van de maaltijd. Dit keer waren er veel gekomen: de zaal was helemaal vol en nog wat mensen stonden of zaten op de gang. De preek die ik hield was in grote lijnen dezelfde als tijdens de hoogmis in de kathedraal (zie eerder bericht).
Vrijwilligers
Zoals op de foto's te zien is, zijn er heel wat vrijwilligers die helpen bij het voorbereiden en serveren van de maaltijden, alles zag er heerlijk uit. De gasten kregen allen een zakje met chocolade-eitjes mee en wie wilde kon ook nog brood mee krijgen.
Afkomst
Er zijn Nederlandstalige mensen, maar veel Engelstaligen en mensen uit Polen en Albanië. De twee Albanezen die ik sprak beklaagden zich er over dat Albanië wel Europa is, maar niet voluit mee mag doen met de rest van Europa. Ik werd gevraagd het woordje vooraf in het Engels te doen. daarna baden we het Onze Vader en het Wees Gegroet in het Nederlands, waarvan de teksten groot op de muur waren geplakt. Sommige mensen gaan zo weer weg, maar de meeste reageren hartelijk en dankbaar en sommigen krijgen echt een geestelijke band met de zusters en hun medewerkers.
Aandacht
En in ieder geval: wat goed dat in een stad als Amsterdam er zulke plaatsen zijn van hartelijke aandacht voor en verbondenheid met mensen zonder documenten, zonder huis of dak boven hun hoofd, of anderszins in precaire situaties.